Akcesoria kuchenne - przegląd rozwiązań firmy PEKA


Planując kuchnie zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni kuchennej, często wybierają różnego rodzaju kosze i systemy cargo. To rozwiązania dla osób, które chcą urządzić kuchnię w sposób nowoczesny i przede wszystkim praktyczny.


W firmie Pro-hand.pl w nowatorskie oraz funkcjonalne rozwiązania w zakresie wyposażenia mebli stosujemy m.in. markę PEKA. Systemy do wewnętrznych szafek można stosować do mebli kuchennych łazienkowych, garderobianych oraz biurowych. Spośród rozległej oferty, przedstawimy kilka ciekawych rozwiązań.

 

 

EXTENDO - wysuwane półki


Funkcjonalne oraz coraz częściej wybieranym systemem do szafek są wysuwane półki EXTENDO. EXTENDO posiada ergonomiczną konstrukcję, wytrzymała na obciążenia a przede wszystkim ułatwia codzienną pracę użytkownikowi. Największym atutem jest możliwość zastosowania kilku półek na dowolnej wysokości.

 

 Zastosowane półki Extendo w szafkach dolnych

 

 

 

CARGA I KOSZE - do szaf wysokich i dolnych


Propozycje firmy PEKA są idealne dla perfekcjonistów, którzy wyjątkowo cenią sobie ład w szafkach. Te wszechstronne rozwiązania zapewniają łatwy dostęp do wielu trudno dostępnych miejsc w kuchni, umożliwiają optymalne wyposażenie i sprawiają, iż wszystkie produkty są dostępne na wyciągnięcie ręki. Wysokie dopuszczale obciążenia inne niż te w przypadku od szuflad sprawiają, że idealnie nadają się do przechowywania garnków, produktów spożywczych w dużych opakowaniach czy małego AGD.

 

 

 

 

DISPENSA


Dispensa to cargo fimy PEKA które jest stworzone do wąskich modułów. Pojemna szafka typu cargo to jedno z najchętniej stosowanych rozwiązań w kuchni. Dzięki temu systemowi mam dostęp do całej zawartości szafki i zapewnia dużo miejsca na podukty suche. 


Można zastosować zintegrowany hamulec lub mogą być otwierane elektrycznie - przez dotknięcie frontu.

 

 

 Wysokie i  niskie cargo podblatowe

 

Carga dodatkowo mogą być wysposażone w różne elementy uzupełniające jak przeźroczyste pojemniki DEPOTLINE ( zamykane pojemniki do przypraw) czy pojemniki YouboXx (pojemniki bez pokryw lub z pokrywkami - widoczne na powyższym zdjęciu). 

CONVOY Lavido


Innym ciekawym rozwiązaniem jest wysokie cargo CONVOY Lavido. Mechanizm rozwiązanie nie jest bezpośrednio połączony z frontem - można stosować go w szafce z zawiasami, przy przesuwych drzwiach lub z systemem HAWA. Po wysunięciu zyskujemy dostęp do produktów z trzech stron. Dna półek są pokryte antypoślizgową powłoką, która zapobiega przesuwaniu się przedmiotów. 

 

Nowoczesy i elegancki design - połączenie chromu i szkła w systemie CONVOY Lavido

 
JUNIOR


Dobra organizacja w kuchni to klucz do sukcesu w zakresie funkcjonalności i przechowywania w szafkach. JUNIOR to CARGO które może być modułowe i elastyczne. Pozwala na tworzenie dowolnych zestawów i kombinacji z pojemnikami YouboXx. Dodatkowo w cargo można zastosować spowalniacze które zapobiegają przewracaniu się produktów w czasie wysuwania.

JUNIOR z dodatkowymi elementami - pojemnikami YouboXx
KITCHEN TOWER


Nowa kocepcja kuchennego przybronika sprawia, że kuchnia zyskuje na funkcjonalności a praca staje się w niej jeszcze łatwiejsza. Wyciąg jest do wykorzystania w szafkach z drzwiami na zawiasach - wystarczy otworzyć front szafki a automatycznie wysunie się na zewnątrz. 

KITCHEN TOWER zawiera plastikowe pojemniki z przegródkami które są umieszczone na górnym poziomie, pojemnik na przyprawy z przezroczystą przykrywką (może być wyciągany z systemu) oraz dolnej półki wyposażonej dodatkowo w matę antypoślizgową.


Kuchenny przybornik - KITCHEN TOWERPORTERO - WYCIĄGI NA DETERGENTY


Praktyczne systemy, które w przemyślany sposób przechowują wszystkie potrzebne środki czystości w domu. Wyciągi sprawiają, że gdziekolwiek potrzebujemy detergenty to są zawsze pod ręką. Składają się z dwóch elementów - jeden montowany w szafce a drugi to jest wyjmowany poręczny stelaż który można przenieść w dowolne miejsce. Zachowują porządek porządek wśród akcesoriów, zapewniają dużo miejsca na butelki, ściereczki i gąbki. 


Wyciągi na detergenty mogą być zamotowane w szafce z frontem na zawiasachSYSTEMY NAROŻNE


W ofercie Prohand.pl znajdują się kosze o różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do niemal każdej kuchennej szafki. O funkcjonalności mebli świadczy dobe zagospodarowanie kłopotliwej przestrzeni. Najczęściej są to niepraktyczne narożniki do których jest utrudniony dostęp. Firma PEKA ma opracowane kilka rozwiązań do których możemy mieć dostęp do całej zawartości szafki.LE MANS 


Ciekawą propozycją na rynku kuchennych rozwiązań jest system Le Mans I i Le Mans II. Łączy optymalne wykorzystanie miejsca z przejrzystością i komfortem. Maksymalne obciążenie 1 półki wynosi 20/25kg, więc idealnie sprawdza się ona do przechowywania garnków. Każda z półek wysuwa się oddzielnie na zewnątrz szafki, co umożliwia swobodny dostęp do poszczególnych obszarów.


Le Mans I - montaż półek na stałe; Le Mans II - można zmieniać wysokość górnej półki


Le Mans przeznaczony jest do szafek z frontem na zawiasach o szerokości frontu 400, 450, 500 lub 600mm. Kąt otwarcia frontu wynosi przynajmniej 85 stopni.WYSOKI LE MANS II 

 

Pomysłem na wysoki narożnik w szafce wysokiej lub medium możemy zaplanować więcej poziomów półek. Każdą z nich wysuniemy niezależnie od siebie. W skład wysokiego systemu wchodzą cztery półki, które zapewniają efektywne wykorzystanie przestrzeni w najbardziej kłopotliwym miejscu. 


Wysoki Le Mans II - pomysł na wysoki narożnik
MAGIC-CORNER COMFORT


MAGIC-CORNER COMFORT jest równie ciekawym sposobem na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni w "ślepym" narożniku. Po otwarciu drzwiczek chwytamy za uchwyt ramy i płynnym ruchem odchylamy w bok. Kosze tylne nie tylko automatycznie przesuwają się na miejsce przednich ale można wysunąć je na zewnątrz.


MAGIC-CORNER COMFORT wykorzystuje ponad 80% dostępnej przestrzeni szafki

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]