Kuchnia otwarta na salon

 

 

Staramy się uzyskać jak najbardziej przestronne wnętrza często w małym i ograniczonym budownictwie. Z tego właśnie powodu aktualnie projektuje się lokale bazujące na połączeniu kuchni z salonem - czyli tworzy się tzw. aneksy kuchenne. Jak zaprojektować aneks kuchenny? Czy wybrać meble na wymiar czy może meble kuchenne modułowe? Kuchnia z aneksem - poznaj wady i zlety rozwiązania.

 

Meble kuchenne i salonowe w jednym stylu - jak dobrać zestawienie mebli?

Zaprojektowanie przejścia lub granicy pomiędzy kuchnią a salonem nie jest łatwe jak to mogłoby się wydawać. Oba te pomieszczenia powinno się zaaranżować i umeblować w taki sposób aby stylistyka i kolorystyka zgrywały oraz dopełniały się nawzajem. Łącznik pomiędzy dwoma pomieszczeniami - kuchnią i salonem - można rozwiązać na wiele sposobów.

Takim rozwiązaniem może być zamontowany blat pomiedzy dwoma przetrzeniami. Oprócz blatu nic nie będzie przysłaniało przestrzeni a dzięki dodatkowej przestrzeni roboczej zyskujemy możliwość pracy i w kuchni oraz salonie. Dodatkowo otwarta kuchnia to wspaniałe rozwiązanie gdy odwiedzają nas goście. W takich sytuacjach nie jesteśmy zmuszeni do porzucenia ich towarzystwa lub obowiązków kuchennych. Przy takim rozwiązaniu wykonujemy, pilnujemy czynności w kuchni jednocześnie dotrzymując towarzystwa zgromadzonym w salonie. 


Decydując się na połączenie w całość przestrzeni kuchennej i pokoju dziennego, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie meble kuchenne i meble w salonie będą widoczne i wyeksponowane. Praktycznym oraz nowoczesnym elementem sprawdzi się okap o niepospolitym kształcie lub kolorze. Może być elementem wyróżniającym się spośród zabudowy kuchennej a jednocześnie stanowić jedną z ozdób w strefie pokoju dziennego. Można zdecydować się na ładnie zabudowany okap który nie oszpeci widoku z salonu. Stół razem z krzesłami (nie koniecznie kompletem pasujących do stołu) może idealnie wpisywać się w wystrój kuchni i salonu a zarazem być łącznikiem pomiędzy dwoma pomieszczeniami.

 

 


 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]