Projekt kuchni – co w nim zawrzeć?

 Projekt kuchnia - jak zaprojektować kuchnie i dobrać właściwe meble kuchenne

Kuchnia to takie miejsce, gdzie każdy element nie może być przypadkowy a pomieszczenie zaprojektowane spontanicznie. Meble kuchenne, niezależnie od tego czy będą to meble na wymiar czy kuchnia modułowa, muszą współgrać z urządzeniami kuchennymi oraz pozostałymi akcesoriami. W jaki sposób taki efekt końcowy uzyskać? Bezwzględnie liczy się dobry projekt kuchni, który będzie uwzględniał wszelkie niezbędne elementy designu kuchennego.

 

 

 

Miej wizję, szukaj inspiracji by zaprojektować kuchnię marzeń

Meble kuchenne na wymiar czy meble kuchenne modułowe?

Musimy być pewni, że to co wybraliśmy i kupimy będzie nam potrzebne i pasowało do pozostałego wyposażenia. Nie wybierajmy na przypadkowych szafek, półek czy kredensów. Bardzo często mamy problem z ulokowaniem wszelkich elementów meblowych, bowiem w miejscu mającym być z założenia funkcjonalnym wymagane jest ergonomiczne rozplanowanie przechowywanych naczyń, pojemników, garnków, produktów spożywczych bądź środków higienicznych. Czasami niemożliwością jest znalezienie idealnego rozwiązania aby rozmieścić wszystkie elementy które potrzebujemy w małej i wąskiej klitce. Na początek warto stworzyć wizję/projekt aranżacyjny w oparciu o pomieszczenie dobierając odpowiednie meble i sprzęt nie ryzykować z zakupem bez uprzedniego przemyślenia. Jeżeli nie damy rady dostosować każdego potrzebnego elementu do niewielkiego metrażu kuchni, skuśmy się na konsultację u profesjonalisty – architekta lub projektanta wnętrz, który bez wątpienia poda sensowne rozwiązania do kuchni, jakie warto zastosować po to, aby zaoszczędzić miejsce i jednocześnie kompleksowo zaprojektuje pomieszczenie.

 

 

Wybór szafek kuchennych

W aranżacji mebli najważniejszy jest wybór odpowiedniego typu mebli - stojące, wiszące, rozkładane, wysuwane, otwierane standardowo lub do góry.  Najczęściej praktykowaną, świetną metodą na wygospodarowanie nieco większej wolnej powierzchni umożliwiającej swobodne przemieszczanie się po kuchni czy chociażby pozwalającej na lepsze urządzenie całego pomieszczenia jest odpowiednie przewidzenie, gdzie mają pojawić się konkretne szafki kuchenne i jakie one będą. W przypadku bardzo małego pomieszczenia projektanci polecąją przede wszystkim szafki stojące, które będą wyposażone w szuflady oraz kosze. Te części składowe szafek da się po prostu upchnąć wewnątrz mebla, co pozwoli na zrezygnowanie z niewygodnych i zajmujących naprawdę sporo przestrzeni, klasycznych półek. Interesującym rozwiązaniem są także szafki narożne, które przydają się do nie za dużych kuchni, w których trzeba wykorzystać każdą jedną wolną wnękę. Szafki narożne można wyposażyć w różne systemy, które będą wspomagać fukcjonowanie w kuchni jak np. 3/4 koła, Le-mans czy Magic Corner (dwa kosze chowające się jeden za drugim w narożniku).  Więcej o rodzajach szafek i ich rozmiarach możesz zobaczyć w dziale szafek kuchennych

 

Sprzęt AGD jest dopełnieniem projektu

Bardzo często projekt kuchni skoncentrowany jest wyłącznie na elementach meblowych. Niemniej jednak nie oznacza to, że w naszej wizji rozplanowania asortymentu kuchennego możemy pominąć sprzęty. Codziennie wykorzystywane urządzenia takie jak lodówka, płyta grzewcza, mikrofalówka czy piekarnik także są nieodzownymi elementami które tworzą spójną sferę wizualną kuchni. Przygotowując projekt kuchni, musimy uwzględnić w nim przyłącza do wody, gazu a nawet gniazdka do prądu aby ustawić meble i sprzęt w miejscu przeznaczonym do tego. Warto zaprojektować koncepcję urządzenia kuchni całościowo, aby uwzględnić każdy najmniejszy element układanki.

 

Więcej o naszych meblach kuchennych możesz zobaczyć w dziale mebli kuchennych.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]